Jandarma Genel Komutanlığı Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Memur Alımları. >>> TIKLAYINIZ <<<<
Jandarma Forum sayfasına hoşgeldiniz, sitemiz günden güne gelişmektedir. Amacımız doğru ve güncel bilgiyi paylaşmaktır. Sizlerde tecrübeli olduğunuz ve uzmanlaştığınız konularda paylaşım yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Sitemiz nezdinde kurumları yada kişileri hedef alacak söylemler ile kurumlara ait Hizmete Özel, Gizli vb. dereceli evrakların paylaşımı yasaktır. Ayrıca kişi ve kurum ile ilgili forumda açık bilgiler paylaşılması yasaktır. Sitemizde paylaştığımız konularda alıntıladığımız bazı kanun maddelerinde konuyu incelediğiniz gün itibariyle ilgili kanun maddesinde tümüyle veya kısmi değişiklik yada tamamen hükmünü yitirmiş olabileceğini, dolayısı ile bu konulara göre hareket edilmemesi gerektiğini, paylaşılan bu konuların fikir edinilmesi amacıyla paylaşıldığını unutmayınız. jandarmaforum.com bu anlamda her hangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. İyi Forumlar, Dileriz. Jandarma Forum Yönetimi.

Baba Jandarma Astsubay, Oğlu Uzman Çavuş Birlikte Görev Yapıyorlar

Kolluk personeli için önem arz eden/ilgilendiren haberler
Forum kuralları
Forumlarda soru sormak, bilgi danışmak yada bildiğiniz bir konuda paylaşım yaparak katkıda bulunmak için ve forumlardaki içeriklerden tam olarak faydalanmak/görüntülemek için ÜYE olmanız, üye iseniz ÜYE GİRİŞİ yapmanız gerekmektedir. Forumlarda kişi ve kurumlarla ilgili açık bilgiler paylaşmak yasaktır. Forumlarda şahısları hedef alan paylaşımlar yasaktır.
Jandarma Subay, Astsubay ve Uzman Erbaş Alımları 2023 yılı idari para cezaları Acil Yardım/İhbar/Danışma Hatları - Önemli Telefon Numaraları Mutluluğa Kurşun Sıkma SGRadyo Polis Radyosu Askeri ve Mesleki Tanımlar Askeri / Mesleki Nezaket ve Görgü Kuralları Trafik Cezaları Jandarma Telefon Rehberi GGM Adres ve Telefon Numaraları AMATEM Adres ve Telefon Numaraları
Kullanıcı avatarı
admin
Doğrulandı
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:
Durum: Çevrimdışı

Baba Jandarma Astsubay, Oğlu Uzman Çavuş Birlikte Görev Yapıyorlar

Mesaj gönderen admin »

Jandarma baba-oğul Hatay’da depremzedelere hizmet etmenin gururunu yaşadı.

Resim

Muğla’dan Hatay’ın Hassa ilçesine gönüllü gelen Kıdemli Başçavuş Bilal Kütükoğlu, Kastamonu’dan deprem bölgesine görevlendirilen oğlu Jandarma Uzman Çavuş Berkay Kütükoğlu ile afetzedelerin yardımına koştu.

Muğla’dan Hatay’ın Hassa ilçesine gönüllü gelen Kıdemli Başçavuş Bilal Kütükoğlu, Kastamonu’dan deprem bölgesine görevlendirilen oğlu Jandarma Uzman Çavuş Berkay Kütükoğlu ile afetzedelerin yardımına koştu.

Meslekte 30 yılı geride bırakan Muğla Dalaman Merkez Karakol Komutanı Bilal Kütükoğlu, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından daha önce 7 yıl görev yaptığı Hassa’ya gitmek için talepte bulundu.

Emekliliğine günler kala kendisine ihtiyaç duyulacağı düşüncesiyle sahada göreve başlayan Kütükoğlu, Kastamonu’dan gelen Jandarma Komando Eğitim Alayı kursiyerlerinden oğlu Berkay Kütükoğlu ile aynı ortamda afetzedelere yardımcı oldu. Hassa’da yardım çalışmalarına devam eden baba, Kastamonu’ya dönen oğlunun dün gerçekleşen ve uzman çavuşluğa başladığı törene katılamadı.

Hassa Merkez Karakol Komutanı olarak görevlendirilen Bilal Kütükoğlu, AA muhabirine, 2011-2018 yıllarında bu ilçede görev yaptığını söyledi.

Bölgeyi iyi bildiğini ve dostlarının olduğu yere gelmek istediğini anlatan Kütükoğlu, “Duramadım, hemen sabahleyin üst komutanlığımıza dilekçe yazdım, ‘Gönüllü olarak gitmek istiyorum.’ dedim. Sağ olsun komutanlığımız uygun gördü, geldik. Burada jandarmamızı uygun bir şekilde temsil etmek, deprem mağdurlarımızın ihtiyaçlarımızı karşılamak için gece gündüz demeden 24 saat esasına göre çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Deprem bölgesinde oğluyla bir ay görev yaptı

Kütükoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin, emeklilik dilekçesini vermeyi planladığı dönemde yaşandığını dile getirdi.

Bu süreçte ülkeye hizmete devam etmesi gerektiğini anladığını vurgulayan Kütükoğlu, bu nedenle emeklilikten vazgeçtiğini aktardı.

İlk depremlerin ertesi günü Hassa’ya geldiğini bildiren Kütükoğlu, şöyle konuştu:

“Uzman jandarma eğitimi gören oğlum da tesadüfen Hassa’ya geldi. Burada oğlumla bir ay beraber görev yapmak, vatandaşımıza yardım etmek nasip oldu. Bundan da ayrı bir keyif ve haz aldım. Burada beraber koştuk, yardım ettik. Yanımda oğlumun olması çok güzel bir duyguydu. Sahada ‘komutanım’, yalnız kaldığımızda ise ‘baba’ diyordu. Oğlumun yemin töreni vardı, katılmak isterdim fakat önceliğimiz deprem bölgesi olduğu için burada kaldım. Gitsem aklım burada kalacaktı. Jandarma uzman çavuş olarak mezun oldu, Mersin İl Jandarma Komutanlığı emrine atandı.”

Uzman Çavuş Berkay Kütükoğlu da alay komutanlığından deprem bölgesine hizmet etmek için geldiklerini belirterek, “Vatandaşların yaralarını sarmak için verilen mücadelede babamla aynı kamuflaj altında hizmet etmek büyük bir onurdu.” dedi.

KAYNAK : ANADOLU AJANSI

Bağlantı:
BBcode:
HTML:
Mesaj bağlantılarını gizle
Mesaj bağlantılarını göster

Bir hesap oluşturun veya forumda sizde soru sormak, fikir beyan etmek için oturum açın

Forumda yeni konu açmak veya soru sormak için üye olmanız gerekmektedir

Bir hesap oluştur

Üye değil misiniz? topluluğumuza katılmak için kaydolun
Üyeler kendi konularını başlatabilir ve konulara abone olabilir
Ücretsizdir ve sadece bir kaç dakika sürer

Oturum aç