Jandarma Genel Komutanlığı Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Memur Alımları. >>> TIKLAYINIZ <<<<
Jandarma Forum sayfasına hoşgeldiniz, sitemiz günden güne gelişmektedir. Amacımız doğru ve güncel bilgiyi paylaşmaktır. Sizlerde tecrübeli olduğunuz ve uzmanlaştığınız konularda paylaşım yaparak katkıda bulunabilirsiniz. Sitemiz nezdinde kurumları yada kişileri hedef alacak söylemler ile kurumlara ait Hizmete Özel, Gizli vb. dereceli evrakların paylaşımı yasaktır. Ayrıca kişi ve kurum ile ilgili forumda açık bilgiler paylaşılması yasaktır. Sitemizde paylaştığımız konularda alıntıladığımız bazı kanun maddelerinde konuyu incelediğiniz gün itibariyle ilgili kanun maddesinde tümüyle veya kısmi değişiklik yada tamamen hükmünü yitirmiş olabileceğini, dolayısı ile bu konulara göre hareket edilmemesi gerektiğini, paylaşılan bu konuların fikir edinilmesi amacıyla paylaşıldığını unutmayınız. jandarmaforum.com bu anlamda her hangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. İyi Forumlar, Dileriz. Jandarma Forum Yönetimi.

Bakanlıklarda devir teslim başladı

Güncel Asayiş Haberleri
Forum kuralları
Forumlarda soru sormak, bilgi danışmak yada bildiğiniz bir konuda paylaşım yaparak katkıda bulunmak için ve forumlardaki içeriklerden tam olarak faydalanmak/görüntülemek için ÜYE olmanız, üye iseniz ÜYE GİRİŞİ yapmanız gerekmektedir. Forumlarda kişi ve kurumlarla ilgili açık bilgiler paylaşmak yasaktır. Forumlarda şahısları hedef alan paylaşımlar yasaktır.
Jandarma Subay, Astsubay ve Uzman Erbaş Alımları 2023 yılı idari para cezaları Acil Yardım/İhbar/Danışma Hatları - Önemli Telefon Numaraları Mutluluğa Kurşun Sıkma SGRadyo Polis Radyosu Askeri ve Mesleki Tanımlar Askeri / Mesleki Nezaket ve Görgü Kuralları Trafik Cezaları Jandarma Telefon Rehberi GGM Adres ve Telefon Numaraları AMATEM Adres ve Telefon Numaraları
Kullanıcı avatarı
Haberci
Doğrulandı
İçerik Yöneticisi
İçerik Yöneticisi
Meslek: Sanal Haber Botu
Durum: Çevrimdışı

Bakanlıklarda devir teslim başladı

Mesaj gönderen Haberci »

ResimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından merakla beklenen kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, bakanlıklarda devir teslim törenleri başladı. Hazine Maliye Bakanlığı'nda Mehmet Şimşek, görevi Nureddin Nebati'den, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak atanan Mehmet Fatih Kacır, görevi Mustafa Varank'tan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de görevi Murat Kurum'dan ve İçişleri Bakanı olarak atanan Ali Yerlikaya ise görevi Süleyman Soylu'dan, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Yusuf Tekin görevi Mahmut Özer'den, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç makamı Bekir Bozdağ'dan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat görevi Mehmet Muş'tan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise Vahit Kirişci'den bakanlıklarda düzenlenen törenle görevi devraldı.ResimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yeni kabineyi açıkladı. Sağlık Bakanı ile Kültür ve Turizm Bakanı değişmedi, 15 bakanlığa ise yeni isim atandı. Bugün ise bakanlıklarda devir teslim törenleri yapılacak.Resimİlk devir teslim töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak atanan Mehmet Fatih Kacır, görevi Mustafa Varank'tan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Varank şunları söyledi:"Türkiye'ye hizmet etmeye çalıştık. Görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Bu bir takım çalışması. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Biz nasıl görevimizi yerine getirdiysek arkadaşlarımız da görevlerini yerine getirecek. Biz iyi niyetle çalışmaya gayret ettik ama eksikleriniz olabilir. Bu manada arkadaşlarımdan ve aiz Türk milletinden haklarını helal etmelerini istiyorum."Ardından sözü alan Mehmet Fatih Kacır şunları söyledi:"Aziz milletimize Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak hizmet etme imkanı veren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Yöneticilik çok kişiye nasip olur ama bazılarına büyük işler yapmak nasip olur. Siz 5 yıllık görevinizde bunları yaptınız, bize örnek bir bakanlık dönemi geçirdiniz. Türkiye'nin otomobili, 60 yıllık rüya sizlerin görev süresinde yapıldı. Teknoloji hamlesini gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız." MEHMET FATİH KACIR KİMDİR?ResimHazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek, Nureddin Nebati'den görevi devraldı. Nebati'nin açıklamalarının satırbaşları şöyle: Ülkemiz ve dünya açısından kritik bir dönemde bana güven duyarak bu makamı teslim eden sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kutlu bir emanet olarak gördüğüm bu görevi hiçbir zorluk karşısında asla yılmadan ve birbirinden değerli mesai arkadaşlarımla birlikte gece gündüz çalışarak sürdürdüm. Bizler her daim milletimize hizmet etmeyi ülkemize eserler kazandırmayı en temel vazifemiz olarak görmeyi sürdüreceğiz. Aynı şekilde de yolumuza devam edeceğiz. Sayın Bakanımızın yeni dönemde başarılı oalcağına inancım tamdır. "FİNANSAL İSTİKRARI SAĞLAYACAĞIZ" Ardından sözü alan Mehmet Şimşek'in açıklamaları şöyle: Bayrak ve hizmet yarışında bu değerli emaneti şahsıma tevdi eden sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Küresel zorlukların devam ettiği ve 14 milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen deprem felaketinin yaşandığı bu dönemde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini büyük bir fedakarlık içinde yürüten sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Hükümetimizin temel hedefi toplumsal refatı artırmaktır. Önümüzdeki dönemde bu hedefe ulaşmada şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkelerimiz oalcaktır. Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kurala dayalı ve öngörülebilir bir Türkiye ekonomisi özlenen refaha ulaşmamızda anahtar olacaktır. Enflasyonun yeniden tek haneli rakamlara düşürülmesi her alanda öngörülebilirliğin artırılması, cari açığı azaltacak yapısal dönüşümün hızlandırılması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Finansal istikrarı sağlayacağız. Mali disiplin ve fiyat istikrarı için çalışacağız. Maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankamıza enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikamız olacaktır. Çalışmalarımızı eşgüdüm içerisinde, güçlü koordinasyonla yürüteceğiz. MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?ResimÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de görevi Murat Kurum'dan devraldı. Kurum'un açıklamalarının satırbaşları şöyle: Her afette her selda tüm ekibimizde vatandaşlarımız için elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye çalıştık. Geldiğimiz gibi gidebilelim istemiştik. Hamdolsun bugün de milletimize mahçup olmadan devletimiz ve vatandaşımız için gece gündüz çalıştık ürettik. Bize bu görevi layık gören Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Gece gündüz çalışan tüm ekibimize ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü ise milletimze ediyorum, her sıkıntılı süreçte kendi acılarını unutup bize destek oldular. MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?Resimİçişleri Bakanlığı'ndaki devir teslim töreninde Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu'dan görevi devraldı. Soylu'nun açıklamaları şöyle: Bundan sonraki süreçte de elimizden geldiğince aziz milletimiz ve devletimizin emrinde olduğumuzu huzurlarınızda bir kez daha ifade etmek isterim. Acı tatlı pek çok hatıraya ortak olduğumuz mesai arkadaşımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum.  "MÜCADELEMİZ BÜYÜK AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR" Yerlikaya'nın açıklamaları şöyle: Sayın bakanımızın büyük özveri ile yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Hizmet bayrağını sizden devralmak benim için büyük bir onur. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde 85 milyon insanımızı huzur ve güven içinde yaşatmak, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve sarsılmaz kardeşliğini muhafaza etmek varlık sebebimizdir. Milletimizin her bir ferdi bize emanettir. Biz milletimizin emrindeyiz. Görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Temel referansımız hukuk ve insan haklarıdır ve bundan asla taviz verilmeyecektir. İçişleri Bakanlığı olarak biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Tüm suç ve suçlularla mücadelemiz büyük azim ve kararlılıkla devam edecektir. Deprem bölgesindeki tüm yaralarımızı hep birlikte saracağız. Tüm bunları yaparken de tek amacımız Allah rızasıdır.  ALİ YERLİKAYA KİMDİR?ResimMilli Eğitim Bakanlığı'ndaki devir teslim töreni  de tamamlandı. Yeni bakan Yusuf Tekin görevi Mahmut Özer'den devraldı. Göreve veda eden Mahmut Özer şunları söyledi:"Bakan yardımcılarıma, genel müdürlerime, okul müdürlerime ve idari tüm personelmize birlikte yol yürüdüğümüz için şükranlarımı sunuyorum. Tek duam vardı bakanlığa başlarken, girdiğim gibi çıkabilmek. Allahmıza hamd ediyorum duamı kabul ettiği için. Yusuf hocamın bakanlığını tebrik ediyorum."Ardından söz alan Yusuf Tekin ise şunları kaydetti: "Bundan yaklaşık 5 yıla yakın bir süre önce aranızdan ayrılmıştık. Birlikte yol yürüdüğümüz arkadaşlarla yine burada bulunmaktan çok mutluyum. Türkiye'deki maarif mücadelesi sadece bakanlık bürokratı olarak yürütülecek bir mücadele değil. Dışarıdan katkı yapmak da çok önemli bir iş. Bizi bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza bizleri bu göreve layık gördüğü için şükranlarımı sunuyorum. Onun bize vereceği destek ve katkılarla çok güzel şeyler yapacağız. 2018'den bu yana Türkiye'de pek çok şey değişti. Önümüzdeki yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağını iddia ediyoruz. Üzerimize düşen ne varsa, sorumluluktan kaçmadan devam yapacağız." YUSUF TEKİN KİMDİR?ResimAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, görevi Bekir Bozdağ'dan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Bozdağ, "Kendisinin yardımcısı olacağız, kabinemizin milletimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi. Yılmaz Tunç ise şunları söyledi:"Bu bir nöbet değişimi, bugün nöbet değişimini gerçekleştiriyoruz. Yeni kabinemiz hayırlı olsun, tüm bakanlarımıza başarılar diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyorum. 21 yıldan bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hep adalet vardı. Adaletin temelinde de insan vardır. Ülkemizde demokrasinin güçlenmesi için önemli reformlara imza attık. İnsan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılmasına kadar sessiz devrim sayılacak icraatlara imza attık. Parlamentomuzda yeni ve sivil bir anayasanın yapılması için uzlaşmanın sağlanması önceliğimiz olacaktır." YILMAZ TUNÇ KİMDİR?ResimTicaret Bakanlığı'ndaki devir teslim töreninde Ömer Bolat görevi Mehmet Muş'tan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Muş, "Kendisinin bakan olarak atanmasından büyük memnuniyet duydum. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz belirli bir seviyeye getirdik, sayın bakan da daha iyi bir seviyeye getirecektir." ifadelerini kullandı.  Sözlerine "Bugüne kadar bu görevi başarıyla yürüten Mehmet Muş beyefendi ve ekibine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum." diyerek başlayan Ömer Bolat, özetle şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti hükümetlerinin hepsi çok başarılı hizmetlerde bulundular. Üst üste 17 seçim zaferi kazanılması bu gerçeği ortaya koymaktadır. Ticaret Bakanlarımızın hepsi aldığı bayrağı daha yüksek seviyeye taşıdılar. Hem değerli bakanımız Mehmet Muş beyin hem de daha önceki bakanlarımızın desteğini almaktan memnun olacağımızı ifade etmek istiyorum. Zorlu bir seçim süreci geride kaldı, seçim gerginliği de geride kaldı. Bundan sonra her şey halkımız için diyoruz. Covid salgını sonrası ticaret piyasasında oluşan artışları tamamen ortadan kaldırmaya odaklanacağız. Enflasyon oranında son 6-7 aydır yaşanan geriye gidişi durdurarak fiyat istikrarını sağlamak önceliğimizdir." ÖMER BOLAT KİMDİR?ResimTarım ve Orman Bakanlığı'na atanan İbrahim Yumaklı bakanlıkta düzenlenen törenle görevi devraldı. Eski bakan Vahit Kirişci, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bakanlıklar oturduktan sonra sahibine iade edilecek olan yerlerdir. Biz hizmet için bu yoldayız demiştik. Aslı olanın tarımla ilgili ve gıda konusunda bulunurluk olduğunu belirtmiştik. Hamdolsun zoru başardık. Herkes planlı tarımın olmazsa olmaz olduğundan bahsetti. Bu yasa TBMM'de kabul edilmiş oldu. Ormanla ilgili özel ilgi gerektiren bir alanda da pek çok düzenleme yapıldı. Bu millete hizmet etmek bir insana, müslümana bahşedilebilecek en büyük bahtiyarlıktır." Ardından söz alan İbrahim Yumaklı, "Bu göreve, şahsımı layık gören Sayın Cumhrubaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi. "Bundan sonra bize düşen sayın bakanımızla birlikte başlatılan projeleri tamamlamak ve yenilerini eklemektir." ifadelerini kullanan Yumaklı şöyle devam etti: " İçinde bulunduğumuz dönem yeni normal olarak adlandırıldı. Hem tarımsal üretimde hem de tedarikte bozulmalar olduğunu gördük. Bu yapısal dönüşüm için kaçınılmaz bir süreci getirdi bize. Biz bu dönüşümü üretime gönül vermiş çiftçilerimizle birlikte tamamlayacağız. Biz bu dönüşümü tarım ve orman ailesinin çok kıymetli fertleriyle birlikte tamamlayacağız. Üretim ve tüketim için tanımladığımız yapısal reformları hayata geçireceğiz. Mevcut tarım potikalarımızı üreticilerimizin güçlendirilmesi tüketicilerimizin de korunması şeklinde gerçekleştireceğimizi ifade etmek istiyorum." İBRAHİM YUMAKLI KİMDİR?

Bağlantı:
BBcode:
HTML:
Mesaj bağlantılarını gizle
Mesaj bağlantılarını göster

Bir hesap oluşturun veya forumda sizde soru sormak, fikir beyan etmek için oturum açın

Forumda yeni konu açmak veya soru sormak için üye olmanız gerekmektedir

Bir hesap oluştur

Üye değil misiniz? topluluğumuza katılmak için kaydolun
Üyeler kendi konularını başlatabilir ve konulara abone olabilir
Ücretsizdir ve sadece bir kaç dakika sürer

Oturum aç